Aktualności

O bezpieczeństwie podczas zimowych ferii z przedszkolakami

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchaniu wraz ze strażakami OSP z Wapnicy odwiedzili dzieci Oddziału Przedszkolnego w Wapnicy. Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpiecznych zabaw oraz zachowań podczas zbliżających się ferii zimowych.

Tematem prelekcji było uświadomienie oraz przypomnienie dzieciom o kilku zasadach bezpiecznej zabawy. Rozmawiano między innymi o jeździe na łyżwach tylko na zorganizowanych i nadzorowanych lodowiskach, nie wchodzeniu na lód zbiorników wodnych takich jak jeziora, rzeki, stawy, zjeżdżaniu na sankach, nartach z dala od ruchu samochodowego, informowaniu rodziców o miejscu swojego pobytu.

Ważną, poruszoną kwestią było uświadomienie dzieciom aby podczas zabaw w domu wystrzegały się prądu, wody, gazu, ognia oraz lekarstw.

Mundurowi zwracali również uwagę aby podczas kontaktu z nieznajomymi w żadnym wypadku nie przyjmować słodyczy, nie udzielać informacji gdzie mieszkamy, a także nie odchodzić z obcą osobą, a co najważniejsze nie wsiadać do obcego samochodu.

Podczas spotkania policjanci przekazali także pracownikom placówki zagadnienia związane z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” inicjowanej i koordynowanej przez Biuro Prewencji KGP. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Dzieci chętnie rozmawiały o bezpieczeństwie jakie należy zachować w czasie ferii zimowych oraz na co dzień. Podzieliły się ze wszystkimi swoimi doświadczeniami oraz wiedzą w zakresie zasad obowiązujących na drodze i w jej pobliżu, jak również jakich zabaw unikać w domu, oraz na dworze aby było bezpiecznie i nikomu nic złego się nie stało.

 

 

asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz