Aktualności

Ćwiczenia „GNIAZDO- 19 ASF” na terenie naszego powiatu

Wczoraj stargardzcy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii na terenie gminy Marianowo w związku ze znalezieniem martwego dzika zarażonego wirusem ASF. Oprócz stargardzkich funkcjonariuszy w działania zaangażowane były wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowej. Pomimo faktu, że były to tylko zaplanowane ćwiczenia praktyczne wszystkie zadania wykonywane były w sposób realny.

 

 

 

Ćwiczenia, które w miniony wtorek odbyły się na terenie leśnym w gminie Marianowo miały na celu wypracowanie współdziałania Policji z innymi podmiotami w razie wystąpienia zagrożenia epizootią na terenie naszego powiatu. W działania te zaangażowane zostały między innymi Policja, Straż Pożarna, Inspekcja Ruchu Drogowego, Straż Leśna, żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, stargardzkiego starostwa, oraz gminy Marianowo.

Głównym celem realizowanym przez stargardzkich mundurowych było ustalenie przebiegu zdarzenia, izolacji i zabezpieczenie rejonu działań, a następnie zapewnienie bezpieczeństwa innym służbom podczas wykonywania poszczególnych zadań na miejscu.

Przeprowadzenie działań, a następnie wyciągnięcie wniosków, spostrzeżeń pozwoli na wypracowanie schematów współpracy wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

 

asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz