Aktualności

Policjanci stargardzkiej drogówki z wizytą w przedszkolu

Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki odwiedzili dzisiaj dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 „Promyczek” w Stargardzie. Głównymi tematami pogadanki były zasady bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu, a także posiadanie i noszenie elementów odblaskowych. Na koniec spotkania każdy otrzymał odblaskowy prezent.

 

 

Mundurowi przekazali maluchom podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Policjanci wyjaśnili dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Przypomnieli milusińskim podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Ponadto policjanci przypomnieli maluchom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz instruowali jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji.

Pod koniec spotkania policjanci opowiadali o swojej służbie, zadaniach jakie realizują, a także zaprezentowali wyposażenie jakie posiada policjant podczas służby.

 

 

asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz