„SPEED” w trosce o bezpieczeństwo na drodze - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

„SPEED” w trosce o bezpieczeństwo na drodze

Policjanci stargardzkiej drogówki należący do zespołu „SPEED” zatrzymali kolejnych kierujących, którzy poruszali się z prędkością naruszającą obowiązujące przepisy. Oprócz wysokiego mandatu na ich konto trafiło 10 punktów karnych. Od początku tego roku to już kolejne przypadki związane z nadmiernym przekroczeniem prędkości.

Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości na ul. Szczecińskiej w Stargardzie. Tuż po godzinie 23:00 zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którego 22- letni kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 73 km/h.

Kolejnego kierującego policjanci WRD Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali ok. godz. 9:20 na DK 10 na odcinku Motaniec – Szczecin, gdzie kierujący motocyklem marki Yamaha 21-letni mężczyzna poruszał się z prędkością 177 km/h.

Na tym samym odcinku do kontroli drogowej ok. godz. 8:30 zatrzymany został kierujący pojazdem marki Seat. Kierujący tym pojazdem 19-letni mężczyzna poruszał się z prędkością 175 km/h.

Następne przekroczenie prędkości ujawnione zostało na odcinku Suchań-Brudzewice, gdzie kierujący pojazdami marki Seat oraz BMW poruszali się z prędkością 150 km/h. Mężczyźni także ukarani zostali mandatami karnymi oraz otrzymali 10 pkt karnych.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

asp. Łukasz Więckowski