Aktualności

Stargardzcy policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych

Stargardzcy policjanci zatrzymali kolejne osoby poszukiwane. W ręce funkcjonariuszy wpadło 5 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Jedna z nich ścigana była listem gończym. Teraz zgodnie z dyspozycją sądów, trafią do aresztów śledczych lub zakładów karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Stargardzie na jednym ze stargardzkich osiedli zatrzymali 27- letniego mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna poszukiwany był przez stargardzki wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawiania wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Dobrzanach realizując swoje czynności służbowe udali się do jednej z podstargardzkiej miejscowości w celu skontrolowania adresu za osobą poszukiwaną. Na miejscu funkcjonariusze zastali 43- letniego mężczyznę, który poszukiwany był na podstawie listu gończego.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego na jednym z ogródków działkowych w Stargardzie. Mężczyzna uznał, że tam uda mu się ukryć przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymany 54- letni mężczyzna poszukiwany był celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Następny poszukiwany ujawniony został w centrum Stargardu przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, który na widok oznakowanego radiowozu nerwowo zaczął się zachowywać i zdradzał oznaki niepokoju czym wzbudził zainteresowanie policjantów. Jak się potem okazało 41- letni mężczyzna poszukiwany był celem ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Stargardzie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że w jednym z mieszkań ukrywa się poszukiwany mężczyzna. Jak ustalili funkcjonariusze 42- letni mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się w mieszkaniu swojego sąsiada, gdyż poszukiwany był celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Należy pamiętać, że działania zmierzające do zatrzymania osób poszukiwanych podejmują nie tylko policjanci z wyspecjalizowanych wydziałów, ale wszyscy pełniący służbę obchodową, patrolowo–interwencyjną i kontroli ruchu drogowego.

asp. Łukasz Więckowski