Aktualności

ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE II STOPNIA XXVI FINAŁU OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW POLICJANTÓW PREWENCJI TURNIEJ PAR PATROLOWYCH „PATROL ROKU” - ROZSTRZYGNIĘTE.

Eliminacje wojewódzkie II stopnia XXVI Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” odbyły się w Szczecinie w dniach 18 – 19 czerwca 2019 r. Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców, którymi zostali:sierż. PIOTR KOBER oraz post. MARIUSZ THIELMANN z KPP w Świdwinie.

Uroczyste otwarcie zawodów z udziałem podinsp. Katarzyny Rachuby - Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie oraz Sędziego Głównego Zawodów podinsp. Jerzego Czarnoty - Kierownika Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie.

Do zawodów przystąpili wszyscy policjanci/tki służby prewencyjnej, zajmujący stanowiska wykonawcze, którzy na stałe i w sposób planowy pełnią służbę patrolową, interwencyjną w patrolu, wywiadowczą. Rywalizowało 42 policjantów z 20 KMP/KPP naszego województwa ( 2 pary patrolowe z KMP Szczecin).

Policjanci/tki podczas dwudniowych zmagań zawodów rywalizowali się w pięciu konkurencjach:

  1. Test wiedzy zawodowej.

  2. Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego.

  3. Sprawdzian sprawności fizycznej – Policyjny tor przeszkód na torze sprawności fizycznej znajdującym się na terenie 12. Brygady Zmechanizowanej JW 1749, Al. Wojska Polskiego 250 w Szczecinie

  4. Sprawdzian z taktyki i techniki interwencji – stosowanie technik obezwładniania osób.

  5. Udzielanie pierwszej pomocy.

Każda z konkurencji wymagała od zawodników olbrzymiego zaangażowania ale też odpowiedniej kondycji oraz wiedzy.

Zwycięskie pary patrolowe otrzymają pamiątkowe puchary, nagrody pieniężne.

1 miejsce KPP Świdwin:

sierż. PIOTR KOBER

post. MARIUSZ THIELMANN

 

2 miejsce KPP Kołobrzeg:

sierż. ADAM WOLANT

sierż. DENIS TOMALA

 

3 miejsce KPP Stargard:

sierż. DAMIAN PIANOWSKI

st. post. DAMIAN KREFT

 

Organizatorzy Wydział Kadr i Szkolenia i Wydział Prewencji KWP w Szczecinie.

Uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród odbędzie się w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w dniu 3 lipca 2019 r.

XXVI Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” odbędzie się w SP Słupsk w dniach 10 – 13 września 2019 r., gdzie nasz garnizon reprezentować będą dwie najlepsze pary patrolowe z KPP w Świdwinie i Kołobrzegu.


 

Wydział Prewencji KWP Szczecin