Aktualności

Kolejne zdarzenia drogowe z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego

W dniu wczorajszym na ul. Struga w Stargardzie oraz na trasie Stargard-Lipnik potrącone zostały osoby na oznaczonych przejściach dla pieszych. Niestety w ostatnim czasie to już kolejne zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, dlatego apelujemy o ostrożność, zwłaszcza w miejscach, gdzie jezdnia krzyżuje się ze ścieżkami rowerowymi.

Do zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego doszło w miniony wtorek około godziny 11:00. W Stargardzie na ulicy Struga 28-letni kierujący pojazdem marki Ford potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 68-letnią kobietę. Wraz z kobietą na przejściu przebywała także dwójka dzieci, które w wyniku darzenia nie odniosły obrażeń. Poszkodowana przetransportowana została do szpitala.

Kolejne podobne i poważne zdarzenie miało miejsce wczoraj na trasie Stargard-Lipnik około godziny 20:00, gdzie 35-letnia kierująca Fordem potrąciła przebywającą na przejściu dla pieszych 70-letnią kobietę. Poszkodowana prawdopodobnie wracała z rowerem z ogródków działkowych. W tym przypadku poszkodowana także przewieziona została do szpitala.

Każdy z nas, czy to pieszy, czy kierujący albo rowerzysta jest równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Pamiętajmy jednak, że chwila nieuwagi dla pieszego i rowerzysty może skończyć się niestety tragicznie.

asp. Łukasz Więckowski