Aktualności

Prewencyjne działania dzielnicowych trzech posterunków

Wczoraj od wczesnych godzin porannych dzielnicowi z Suchania, Dobrzan a także Dolic na terenie trzech gmin przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne pn. „Trzeźwość”. Oprócz stanu trzeźwości mundurowi kontrolowali miejsca zagrożone naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń jako te, w których dochodzi do łamania prawa.

 

Działania te przeprowadzone zostały na terenie gminy Suchań, Dobrzany oraz Dolice. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia pasażerów, w tym dzieci dowożonych do szkół.

 

Podczas działań, które przeprowadzone były od bardzo wczesnych godzin porannych dzielnicowi przyglądali się, czy osoby poruszające się poza obszarem zabudowanym zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadają elementy odblaskowe. Policjanci uświadamiali uczestnikom ruchu drogowego, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Zachęcali również wszystkich do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących nie tylko tam gdzie wymagają tego przepisy, ale także w obszarze zabudowanym.

 

Podczas wczorajszej akcji dzielnicowi kontrolowali także miejsca wskazane przez mieszkańców gmin na Krajowej Mapie Zagrożeń w których dochodzi do popełniania wykroczeń porządkowych. Podczas tej kontroli ujawniono kilka osób, które za popełnione wykroczenia ukarano mandatami karnymi.