Z wizytą w KPP - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Z wizytą w KPP

W minioną środę Komendę Powiatową Policji w Stargardzie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Chatka Małolatka w Stargardzie.

 

 

 

Spotkanie odbyło się w ramach autorskiego programu KPP Stargard „Jesteśmy widoczni - Programu przeciwdziałania zagrożeniom dzieci i młodzieży". Najmłodsi zwiedzili stanowisko dowodzenia stargardzkiej komendy, w którym zapoznali się z monitoringiem naszego miasta oraz mogli zobaczyć jak na co dzień pracują stargardzcy policjanci.

 

Kolejnym etapem wizyty po zakończonym zwiedzaniu komendy były odwiedziny przewodników psów służbowych. Podczas prezentacji posłuszeństwa czworonogów policjant pracujący na co dzień z psem opowiedział o charakterze pracy psów służbowych w Policji, o ich zadaniach i obowiązkach podczas służby, a także w jaki sposób pieski trafiają do służby w Policji. Funkcjonariusz przypomniał również milusińskim w jaki sposób należy dbać o pieski, oraz jak postępować aby nie zostać skrzywdzonym przez psa.

 

Na koniec spotkania wszyscy jego uczestnicy rozmawiali bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas zabaw w pobliżu drogi, oraz zasadach bezpiecznego zachowania się na placach zabaw, a także w sytuacji napotkania i zachowania w stosunku do osoby obcej.

 

Dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymały materiały edukacyjne oraz elementy odblaskowe.