Wydarzenia

pi

08

lis

2013

Popołudniowe zdarzenia drogowe
Wpisany przez KPP Stargard   
piątek, 08 listopada 2013 19:25

Dwie kolizje w tym jedna z udziałem policyjnego radiowozu oraz wypadek drogowych gdzie pokrzywdzonym jest motorowerzysta – taki jest bilans popołudniowych zdarzeń na terenie powiatu stargardzkiego.

 131108 Popołudniowe zdarzenia drogowe 1

 

Dzisiejsze popołudnie na drogach powiatu stargardzkiego zapowiadało się groźnie, a wszystko za sprawą zdarzenia na krajowej dziesiątce z udziałem czterech aut. Otóż według wstępnej analizy około 13:30 jadący ze Szczecina w kierunku Stargardu Szczecińskiego kierowca peugeota 307, w chwili obecnej z nieznanych przyczyn, zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Jadący z przeciwka ciężarowy mercedes przewożący beton, usiłując uniknąć zderzenia zjechał do prawej krawędzi jezdni, niestety bezskutecznie. Podobnie zachował się jadący tuż za nim mercedes sprinter oraz vw passat. Niestety peugeot uderzył w każde z trzech aut jadących w jego kierunku.

 131108 Popołudniowe zdarzenia drogowe 2

 

Stargardzcy policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zorganizowali objazdy, mianowicie wszyscy uczestnicy ruchu kierowani byli przez starą dziesiątkę. W tym samym czasie na miejscu kolizji drogowej przeprowadzono stosowne czynności i ustalono, że ranna pasażerka z peugeota posiada obrażenia niezagrażające jej życiu.

 131108 Popołudniowe zdarzenia drogowe 3

 

Kiedy sytuacja na drodze się poprawiła, mundurowi natychmiast wznowili ruch, początkowo regulując ruchem wahadłowo, a kolejno przywracając prawidłową organizację.

 131108 Popołudniowe zdarzenia drogowe 4

 

Niestety niemal w tym samym czasie doszło również do wypadku w okolicach Ińska, gdzie z wstępnej oceny wynika, że 19-letni kierowca passata jadąc w kierunku Ciemnika podjął manewr wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku motorowerzysty już wykonującego manewr skrętu. Na skutek zderzenia 58-letni kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała na szczęście niezagrażających jego życiu. Tym razem na miejscu wypadku mundurowi również zabezpieczyli ślady i zebrali materiał procesowy, który pozwoli ustalić okoliczności zdarzenia.

 131108 Popołudniowe zdarzenia drogowe 5

 

Zanim jednak funkcjonariusze uporali się z ww. zdarzeniami w centrum Stargardu Szczecińskiego doszło do kolejnej kolizji i to z udziałem policyjnego radiowozu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń i relacji świadków około godziny 15:00 ulicą Bema w kierunku Szczecińskiej jechała służbowa alfa romeo z włączoną sygnalizacją zarówno świetlną jak i dźwiękową. Jednak faktu tego nie dostrzegł 30-letni kierowca laguny, który włączając się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu i spowodował kolizję z policyjnym radiowozem. Ponadto wskutek zderzenia laguna uderzyła jeszcze w stojącego na pasie ruchu vw polo.

 131108 Popołudniowe zdarzenia drogowe 6

 

Na szczęście poważnie wyglądające zderzenie okazało się kolizją.

 131108 Popołudniowe zdarzenia drogowe 7

 

Wszyscy uczestnicy powyższych zdarzeń drogowych byli trzeźwi. 

 


Zobacz także:


Copyright © 2010 Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie Szczecińskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. webmaster: Marek Macedoński